XFY-2300S Automatic Continuous Induction Sealing Machine
Description
Features
| Model | XFY-2300S |
| Rating voltage | AC220/110V 50/60Hz |
| Max. power | 2500W |
| Sealing diameter | Φ15-60mm or Φ50-120mm |
| Sealing speed | 0-150 bottles/min according diameter of bottles |
| Cooling method | Air cooling |
| Applicable for | Batch production |
| Size of main frame | Size of main machine |
| Packing size | 1220×720×480mm, weight 47kg |
| Adjustable frame | 1340×400×300mm, weight 17kg |